Kā atrast labu dīdžeju kāzām un citiem pasākumiem?

19.02.2016

Kāzu, dzimšanas dienu un korporatīvo ballīšu Dj atšķiras no klubu dīdžejiem. Klubu Dj miksē konkrēta žanra dziesmas, lielākoties tās, kas pašam ir iecienītākās, bet ballīšu dīdžeji pielāgojas pasūtītāja vēlmēm, galvenokārt spēlējot populāro mūziku un vecās labās, visiem zināmās dziesmas.

Arī pats sevi pieskaitu pie ballīšu jeb korporatīvā formāta dīdžejiem, tāpēc pastāstīšu, kā izvēlēties īsto dīdžeju un neapjukt plašajā piedāvājuma klāstā.

Lai arī kādam pasākumam Tu gatavojies – kāzas, biznesa konference vai jubileja – mūzika ir neatņemama sastāvdaļa, lai pasākums būtu izdevies. Iemesls, kādēļ bieži priekšroka tiek dota korporatīvā stila dīdžejam, ir fakts, ka viņi ir „elastīgāki” – spēj pielāgoties klienta vēlmēm, pēkšņām izmaiņām un viņu „piedurknēs” ir paslēpušās melodijas visām dzīves situācijām.

Nesteidzies ar savu izvēli! Pirms nolīgsti Dj, ir vērts uzdot viņam vai viņai dažus jautājumus:

- Kāda ir Tava pieredze? Kādos pasākumos un cik bieži Tu spēlē?

Ir svarīgi, lai dīdžejs būtu spēlējis dažāda veida pasākumos vai vismaz tādā, kas Tevi interesē, tad droši zināsi, ka Dj būs zinošs par pasākuma formātu un ieradīsies atbilstoši sagatavojies.

- Vai es varu noklausīties kādu Tavu miksu?

Labs Dj māk samiksēt dziesmas tā, ka nevar just pāreju. Labs Dj māk atlasīt un salikt kopā saistītas dziesmas, kas papildina viena otru pēc melodijas, ritma un harmonijas. Ja dīdžejs miksē neprofesionāli, tad tas izklausīsies tāpat, kā uzlikt dziesmas jauktā secībā no telefona.

- Vai Tev ir sava aparatūra?

Rīkojot nelielus pasākumus, ir ļoti izdevīgi, ja dīdžejam ir sava skaņas un gaismas aparatūra ‒ viņš to vislabāk pārzina un, ja kaut kas atgadīsies, mācēs ātri ķibeli novērst.

Labs Dj ne tikai atbildēs uz Taviem jautājumiem, bet arī kaut ko pajautās Tev. Tas liecina par to, ka viņam vai viņai ir profesionāla attieksme. Esi gatavs atbildēt uz šādiem jautājumiem – kāds ir paredzamais viesu skaits un vecums, svinību vieta un pasākuma programma, vai uzstāsies vēl citi mākslinieki, vai ir kādas īpašas vēlmes/tradīcijas utt.

Vēl par dīdžeju daudz ko pastāstīs viņa mājaslapa – tāpēc pajautā, kāda ir tās adrese, un droši ieskaties tajā. Mana mājaslapa ir erminass.lv un es priecāšos, ja komentāros uzrakstīsi, kā Tev tā patīk, vai padalīsies ar savu pieredzi laba Dj atrašanā.

Paldies, un lai Tev izdodas superīgs pasākums!

 

Dj Erminass